650 hossz a 650 év tiszteletére

A Pollack Strandon reggelenként rendszeresen úszó baráti társaság tagjai, akik szinte mindnyájan rendelkeznek PTE-s kötődéssel (nyugdíjas, vagy aktív oktatók, jelenlegi, illetve egykori PTE-hallgatók), elhatározták, hogy a Pécsi Tudományegyetem alapításának 650. évfordulója tiszteletére úszó-maratont tartanak.

Az eseményre 2017. szeptember 3-án 6:50-kor került sor, a váltóban, párhuzamosan 13 pályán teljesítendő táv összesen 650 uszoda-hossz, azaz mintegy 22 km.

Habár az idő nem volt épp a legkellemesebb a víz és az egyetem szerelmesei összegyűltek kora reggel és fáradhatatlanul úsztak, míg el nem érték a bűvös 650-et. Hatalmas emberi teljesítmény már az is, hogy valaki ilyen korán felkel vasárnap, az pedig, hogy 6:50-kor már a rajtkőnél áll valaki hihetetlen. Én sajnos nem úsztam, de megörökítettem ezt az emberi erőpróbát, minden elismerésem a résztvevőknek! Remélem nem kell újabb 650 évet várni egy hasonló kezdeményezésre.