PTE Tájoló: "Mandulástól- Büdös-kútig!"

Időpont:
2022.09.18. 09:30
Helyszín:
Mandulás

Szeptember 18-án a PTE Sportiroda Tájóló programsorozatának első állomásaként kerül megrendezésre a "Mandulástól- Büdös-kútig!" elnevezésű túra. A programsorozat jó lehetőséget ad az egyetemi polgárok számára a kellemes fizikai kihívás mellett ismeretterjesztésre, a mecseki túraútvonalak és a Pécs környéki kistelepülések történelmi, földtörténeti megismerésére is.

Regisztráció: szeptember 7-től itt az eseményen belül (alul) BEJELENTKEZÉS után elvégezhető.

Jelentkezési határidő: szeptember 16. 12:00

"Mandulástól- Büdös-kútig!" túra részletei:

• Túra útvonala: Mandulás – Lapis - Sós-hegyi kilátó – Remeterét – Büdös-kút – Remeterét – Mandulás
  • A túra hossza: 13 km
  • A túra időtartama: kb. 5,5 - 6 óra (beiktatott 60-80 perces pihenővel)
  • Emelkedés: 312 m Lejtés: 312 m
  • Javasolt életkor: 6 éves kor felett (fizikai állóképességtől függően)
  • Maximális létszám: 30 fő
  • Javasolt ruházat: túrabakancs (esetleg kényelmes sportcipő), a mozgást nem akadályozó, strapabíró túranadrág/kényelmes nadrág, réteges, az időjárásnak megfelelő öltözet, kisméretű hátizsák
  • Egyéb kiegészítők: kulacs (vigyünk magunkkal elegendő folyadékot), gyümölcs, esetleg csokoládé, szőlőcukor
  • Kiindulópont: Mandulás (megközelíthető a belváros felől autóval a Hunyadi út - Demokrácia utca irányából. Tömegközlekedéssel a buszpályaudvarról a 34-es busszal. https://mobilitas.biokom.hu/menetrend)
  • A túra jellege: Kényelmes útvonalon, nem megerőltető emelkedőkön és lejtőkön halad a túra.
  • Túra leírása: A Mandulás kiindulópontról északi irányba indulva, a Lapisi úttal párhuzamosan rátérünk a Mecseki tornapálya útvonalára, később a Bányász úton folytatjuk túránkat, így érünk Lapisra. Majd megpihenünk a Sós-hegyi kilátónál. Remeterétet érintve tovább haladunk Büdös-kúthoz, ahol elkészíthetjük finom ebédünket - sültszalonna, hagyma, krumpli. (Ehhez az alapanyagokat a PTE Sportiroda biztosítja. Kérjük, igényét a regisztráció során jelezze!) Visszafelé ismét érintjük a Remeterétet, majd dél-kelet felé indulunk vissza a Mandulás parkba.
  • Indulás: 9:30 órakor (Kérjük a túrára regisztráltakat, hogy legkésőbb 9:15 órára érkezzenek az indulás helyszínére!)
  • Túravezető: Szuhán-Glass Beáta
  • Információ: egyetemisport@pte.hu

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

Minden természetkedvelőt szeretettel várunk!