Érmekkel indítottuk a 2020-as MEFOB szezont

A hétvége folyamán több PTE-s hallgató is részt vett Székesfehérváron a 30. Magyar Evezős Ergométeres Országos Bajnokság, illetve egyben Egyetemi Országos Bajnokságon, ahol rendkívül sikeresen szerepeltek.

A szombati nap folyamán zajlott az Egyetemi csapatverseny, ahol a PTE három csapattal is képviseltette magát. A válogatott evezősök között kiválóan helytálltak csapataink, hiszen egy 6. és 7. helyezés mellett, egy bronzéremmel is gazdagodtak hallgatóink.

A csapatok tagjai:

Baranyai Hédi

Bodó Szilvia

Deáki Benedek

Szabó Gergő

Gáspár Attila

Gáspár Balázs

Harsányi Bence

Ivusza Patrik

Bajnóczky Anett

Huth Balázs

Kósz Gergely

Simon Barbara

Vasárnap pedig kitűnő versenyzés után Baranyai Hédi felállhatott a dobogó legfelső fokára a Női egyetemi amatőr kategóriában.

A versenyzők nagy része a PTE-PEAC Sárkányhajó csapatának is tagja, így a hétvégi verseny jó felkészülési lehetőséget jelentett számukra, az augusztusi világbajnokságra is.

Forrás: Simon Barbara

Sportág: