Berke Gyula német győzelmet vár

Már csak egy nap, és Franciaországban megkezdődik a sokak által várt labdarúgó Európa-bajnokság. Ráadásul – végre – a magyar válogatott részvételével, 44 évnyi szünet után. A Pécsi Tudományegyetem portálja, az UnivPecs.com is segíteni szeretné a ráhangolódást a nagy eseményre. Ezért már korábban elindítottuk a történelmi áttekintésünket Szilágyi László kollégánk segítségével, ezúttal pedig folytatjuk „rádiós” rovatunkat.

berke_focis_portre_2.jpg
Berke Gyula kapus volt, de lábbal is jól bánik a labdával

Kottász Gergely, a Magyar Rádió korábbi sportriportere, a PTE sajtóreferense egy-egy egyetemi vezetővel, egyetemi polgárral beszélget többek között arról, ki mit vár az Eb-től, vagy kinek milyen kötődése van a sporthoz? Berke Gyula rektorhelyettesről megtudhatjuk, hogy egyszer kapott egy hatalmas szabadrúgásgólt kapusként az iskolaválogatottban, és hogy a német válogatottat várja végső győztesnek az Eb-n. Íme az interjú:

Az oktatási rektorhelyettes szívesen emlékszik vissza a Bayern idei BL-bravúrjára: