Zeller Gyula: "Örüljünk annak, hogy kijutottunk"

Már csak hármat kell aludni, és Franciaországban megkezdődik a sokak által várt labdarúgó Európa-bajnokság. Ráadásul – végre – a magyar válogatott részvételével, 44 évnyi szünet után. A Pécsi Tudományegyetem portálja, az UnivPecs.com is segíteni szeretné a ráhangolódást a nagy eseményre. Ezért már korábban elindítottuk a történelmi áttekintésünket Szilágyi László kollégánk segítségével, ezúttal pedig folytatjuk „rádiós” rovatunkat.

20160525-csortos-szabolcs-0847-9367-portre-zeller-gyula-foci.jpg
Zeller Gyula rektorhelyettes

Kottász Gergely, a Magyar Rádió korábbi sportriportere, a PTE sajtóreferense egy-egy egyetemi vezetővel, egyetemi polgárral beszélget többek között arról, ki mit vár az Eb-től, vagy kinek milyen kötődése van a sporthoz? Zeller Gyula általános rektorhelyettesről megtudhatjuk, hogy a '66-os magyar-brazil meghatározó élmény marad számára, és hogy szerinte nem lesz könnyű dolga a magyar válogatottnak, ha tovább akar jutni a csoportjából.

Zeller Gyulában máig élénken él a '66-os magyar-brazil:

Íme az interjúban is elhangzó híres Pelé-Banks párbaj:

A rektorhelyettest elkápráztatta Pelé trükkje: