Tóth Kálmán hiányolja a hollandokat a mezőnyből

Ma este Franciaországban megkezdődik a sokak által várt labdarúgó Európa-bajnokság. Ráadásul – végre – a magyar válogatott részvételével, 44 évnyi szünet után. A Pécsi Tudományegyetem portálja, az UnivPecs.com is segíteni szeretné a ráhangolódást a nagy eseményre. Ezért már korábban elindítottuk a történelmi áttekintésünket Szilágyi László kollégánk segítségével, ezúttal pedig folytatjuk „rádiós” rovatunkat.

20160602-csortos-szabolcs-0850-9940-portre-toth-kalman-foci.jpg
Tóth Kálmán rektorhelyettes gyerekkorában sokat focizott

Kottász Gergely, a Magyar Rádió korábbi sportriportere, a PTE sajtóreferense egy-egy egyetemi vezetővel, egyetemi polgárral beszélget többek között arról, ki mit vár az Eb-től, vagy kinek milyen kötődése van a sporthoz? Tóth Kálmán tudományos és innovációs rektorhelyettesről megtudhatjuk, hogy hozzá nem a labdarúgás áll a sportágak közül a legközelebb, és sajnálja, hogy a hollandok nem jutottak ki az Eb-re, mert akkor nekik (is) drukkolna. Íme az interjú:

Ezt a holland válogatottat szerette meg Tóth Kálmán: