Praksch Péter az Universiadén!

Idén nyáron Nápoly ad otthont az Univerisade nemzetközi diákolimpiának július 3-14 között. Az eseményre a PTE-ről is delegált játékvezetőt a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA).

Praksch Péter nemzetközi kosárlabda játékvezető meghívást kapott a 2019-es Univerisade nyári játékokra. Az Univerisade a legnagyobb presztízsű egyetemi sportesemény, ami a pécsi játékvezető karrierjében is fontos állomás.

Nagyon örülök a felkérésnek: ez egy hosszú folyamat eredménye, ugyanis a FIBA folyamatosan monitorozza a játékvezetők tevékenységét. Jelenleg 7 FIBA-minősítéssel rendelkező  játékvezető van Magyarországon, akik közül csak egyet delegálnak a nyári játékokra. Megtisztelő, hogy rám esett a választás, ez az én pá is jelentős állomásnyilatkozta az UnivPécs kérdésére a játékvezető.