Bódis József is várja már a foci Eb-t!

Már csak egy hét, és Franciaországban megkezdődik a sokak által várt labdarúgó Európa-bajnokság. Ráadásul – végre – a magyar válogatott részvételével, 44 évnyi szünet után. A Pécsi Tudományegyetem portálja, az UnivPecs.com is segíteni szeretné a ráhangolódást a nagy eseményre. Ezért már korábban elindítottuk a történelmi áttekintésünket Szilágyi László kollégánk segítségével, ezúttal pedig elindítjuk „rádiós” rovatunkat.

20160531-csortos-szabolcs-0743-9791-portre-bodis-jozsef-foci.jpg
Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora

Kottász Gergely, a Magyar Rádió korábbi sportriportere, a PTE sajtóreferense egy-egy egyetemi vezetővel, egyetemi polgárral beszélget többek között arról, ki mit vár az Eb-től, vagy kinek milyen kötődése van a sporthoz? Az első megszólaló Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora, akiről megtudhatjuk, hogy a snookeres Ronnie O'Sullivan lenyűgözte őt a tudásával, és nyomon fogja követni a foci Eb-t. De vajon mi volt a legnagyobb focihoz kapcsolódó élménye, és melyik a kedvenc futballklubja? Ez is kiderül az interjúból - mely az alábbi play gombra kattintva hallgatható meg.

A ’74-es világbajnokság meghatározó élmény volt Bódis József számára:

Ronnie O'Sullivan lenyűgözte a PTE rektorát: