Zöld testnevelés a fenntartható egészségért

Szabadtéri testmozgással szeretnék fejleszteni az egyetemi hallgatók mentális és fizikai erőnlétét azzal a projekttel, melyben a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának Sporttudományi és Testnevelési Intézete mellett egy lengyel, egy cseh, és egy szlovák egyetem is vesz részt.

A GreenPE azaz a zöld testnevelés projekt célja egy innovatív felsőoktatási testnevelési modell megvalósítása, mely a környezet és az egészség fenntarthatóságára irányul.

A partnerenként 15 egyetemi hallgató a 20 hét során szabadtéri edzésprogramot, valamint táplálkozási és mentális egészségügyi tanácsadást kap. A testnevelő tanárok, fitness oktatók és sportszakos hallgatói demonstrátorok a 2024-25. tanév őszi szorgalmi időszakában heti két szabadtéri testnevelési foglalkozást és egy tantermi előadást tartanak a hallgatóknak a fitnesz és a szabadtéri fizikai aktivitás elméletéről.

A program elején és végén felmérik a résztvevők mentális és fizikai egészségi állapotát.