Pécsi sportos sikerek

PTE-s szakemberek elismerését hozta a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség április 25-i Tisztújító Közgyűlése Budapesten.

A MEFS Tisztújító Közgyűlését Juhász Péter a MEFS főtitkára köszöntötte a megjelenteket csütörtök délelőtt a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Athén termében. A Közgyűlésen hagyományosan a MEFS által alapított díjakat is kiosztották, az egyetemi sportért megvalósított kiemelkedő munka elismeréseként.
A Közgyűlésen dr. Mocsai Lajos, a MEFS elnöke kiemelte, hogy a közeljövőben kezdetét veszi Debrecenben és Miskolcon Magyarország történetének legnagyobb felsőoktatási és multisporteseménye, az Európai Egyetemi Játékok, mely még magasabb szintre emeli az egyetemi sport hazai és nemzetközi megítélését. Az eseményen dr. Mocsai Lajost választotta újra a közgyűlés az elkövetkezendő négy évre a MEFS elnökének. Dr. Ács Pongrácot, a PTE ETK dékánját pedig ismét az elnökségi tagok közé választották.

A PTE-re került díjak pedig:
MEFS Elek Ilona Emlékérem az egyetemi sport támogatásáért: Dr. Cselik Bence és Lukács Gergely
Fiatal sportszakemberek Németh Angéla Magyar Egyetemi Sportért Érdemérme: Szalai Kata
Magyar Egyetemi-Főiskolai Halassy Olivér Hallgatói Díj: Koloh Regina és Tumpek Nikolett Ildikó

Fotó: BEAC

Minden díjazottnak szívből gratulálunk!

További info: