A legjobbak között az NKA Universitas férfi kosárcsapata

Az NB I.A legjobb 8 csapata közé jutott az NKA Universitas férfi kosárlabda csapata, március 30-i, Egis Körmend elleni győzelmével. Ez azért is óriási eredmény, mert ilyen utoljára a 2013-14-es szezonban történt. Újoncként kiváló szezont tudhatnak maguk mögött, sok játékosnak ez volt az első szereplése. Most a magyar kupadöntőre készülnek, az elődöntőt a Szolnokkal játsszák, nyerni szeretnének. Kovács Péter csapatkapitány elmondta, hogy keményen edzenek, mind a konditeremben, mind a taktikai edzésen, és rendkívül motiváltak.

Rátgéber László, a Nemzeti Kosárlabda Akadémia szakmai és stratégiai igazgatója szerint fontos cél, hogy pécsi egyetemisták, fiatalok játsszanak a csapatban. Hosszú távon mind a női mind a férfi csapatot szeretnék megerősíteni. A női csapatot azzal, hogy olyan sikeres játékosokat csábítanának vissza, mint Kiss Virág és Juhász Dorka. A fiúcsapattal a közönséget szeretnék vonzani, hogy olyan teltházas mérkőzések legyenek, mint például a Körmend ellen. Az április 6-i, szombati Szolnok elleni elődöntőn cél, hogy érmet szerezzen a csapat, ezt követően a májusban induló playoffra készülnek.

További információ az  https://www.nkapecs.hu/ oldalon.