1. A kupa célja
A magyar korfball sport csapatainak versenyeztetése, a sportág népszerűsítése, a közönség kulturált szórakoztatása, valamint a PTE egyetemi kupa cím és helyezések eldöntése. A kupát aPTE Sportiroda és a Magyar Korfball Szövetség szervezi.
2. A kupát irányító testület
A bajnokságot a Magyar Korfball Szövetség és a PTE Sportiroda irányítja.
3. A kupa időpontja, helyszíne
2024. március 20. (20.00-24.00) PTE Papp Gábor Sportcsarnok (7623 Pécs, Ifjúság út 6.)
4. A kupa résztvevői
A kupára nevezhetnek diák és kari közösségek, akik az aktív vagy passzív hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek. Az egyetemmel munkaviszonyban állók és öreg diákok is.
5. Sorsolás és lebonyolítási rendszer
A nevezett csapatok létszámának függvényében többcsoportos, majd egyenes kieséses rendszerben bonyolítjuk le a kupát.
A kupán a félpályás korfball szabályait alkalmazzuk (lásd. 4. számú melléklet).
A kupák csoportmérkőzésein, vagy a bajnokság alapszakaszában lehet döntetlen az eredmény, az egyéb mérkőzéseken és a rájátszásban döntetlen eredmény esetén büntetődobások következnek. (2. számú melléklet) Az összesített bajnoki tabellán pontegyenlőség esetén a helyezés eldöntésénél a következők az irányelvek az itt felsorolt sorrendben:
• Egymás elleni eredmény (ha van)
• Összesített gólkülönbség
• Összes dobott korf
6. A mérkőzések időpontjai
A fordulók napját és a kieséses szakasz időpontjait a PTE Sportiroda írja ki. A Sportiroda a kupamérkőzések kiírásakor a lehetőségekhez mérten figyelembe veszi a résztvevő klubok, valamint az IKF versenynaptárát. A VB által meghatározott időpontoktól való eltérés az Időpont-módosítási Szabályzat alapján lehetséges.
7. Megjelenés a mérkőzésen
Amennyiben valamelyik fél a mérkőzés kiírt időpontjáig nem áll készen megfelelő számban (4 fő), a játékra, úgy 5 perc késés után a jelenlevő csapatnak 5:0-s gólaránnyal igazolja az PTE Sportiroda a mérkőzést.
Ha egy csapatnak nincs értékelhető eredménye alapszakasz után a rendszeres ki nem állások miatt, akkor a csapat automatikusan elesik az egyenes kieséses szakaszban való részvétel lehetőségétől.
Ha egy csapat létszáma egy mérkőzésen bármilyen okból 4 fő alá csökken, akkor az ki nem állásnak minősül.
A mérkőzésen a „hazai” csapat az, amelyik a jegyzőkönyvben az A csapatként szerepel.
A mérkőzésen a „vendég” csapat az, amelyik a jegyzőkönyvben a B csapatként szerepel.
A csapatok csak egységes színű pólóban léphetnek pályára.
8. A nevezés feltételei
A Magyar Korfball Szövetség és a PTE Sportiroda által szervezett PTE Egyetemi kupára nevező csapat vállalja, hogy:
• A Szövetség és a PTE Sportiroda előírásait betartja,
• Nevez,
• Az online nevezést elvégzi,
Nevezési határidő: 2024. március 19.
9. Díjazás
A kupa nyertese kupa, az 1-3. helyezettjei serleg és éremdíjazásban részesülnek,
10.Játékjogosultság
A Magyar Korfball Szövetség és a PTE Sportiroda által szervezett PTE Egyetemi Kupában egy mérkőzésen egy csapatban maximum 8 játékos szerepeltethető.
A Kupára nevezni minimum 2 férfi és 2 női játékossal lehet.
Egy csapatban egyszerre két női és két férfi játékos játszik. A létszám nem csökkenhet 4 fő alá.
Egy játékos a kupán csak egy csapat színeiben léphet pályára.
A Kieséses szakaszban csak olyan játékos léphet pályára, akinek a nevezése és pályára lépése az alapszakaszban megtörtént.
12.Kiállítás
A kiállított játékosnak a mérkőzés végéig el kell hagynia a mérkőzés helyszínét! Az öltözőbe kell vonulnia, vagy elhagyni a csarnokot.
13.Sárga lap, piros lap
Piros lap esetén egy mérkőzéses eltiltással vagy csapattal kapcsolatos tevékenység, egy mérkőzésre való felfüggesztésével sújtható a játékos, edző, illetve technikai személyzet.
14.Játékvezetők
A mérkőzéseket a résztvevő csapatok által küldött játékvezetők vezetik. A játékvezető hatásköre a mérkőzés kezdete előtt 15 perccel kezdődik és a mérkőzés végét jelző sípszóval ér véget.
Ha a kiírt játékvezető a mérkőzésen nem jelenik meg, a mérkőzést a két edző egyetértésével a helyszínen jelenlevő bármelyik ember levezetheti.
15.Technikai személyzet biztosítása a mérkőzésen
A jegyzőkönyvet minden mérkőzésen a hazai csapat köteles vezetni. Személyi vita esetén a mérkőzés játékvezetője dönt. Minden mérkőzésről jegyzőkönyv készül.
16.Egyéb rendelkezések
• A csoportmérkőzések során a hazai csapat köteles először megadni kezdő négyesét, melyet a jegyzőkönyvbe kell rögzíteni, és amiről az ellenfelet is tájékoztatnia kell. Ezt legkésőbb a mérkőzés előtt 5 perccel kell megtenni.