PTE 650 Sporttalálkozó és Interregionális Kupa egyben!

A PTE 650 Sporttalálkozó ideje alatt négy egyetem (Pécsi Tudományegyetem, Debreceni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Kaposvári Egyetem) négy sportágban (férfi futsal, női kosárlabda, mix röplabda, cheerleader bemutatók) három helyszínen (ÁOK, MIK, TTK tornacsarnok) mérte össze tudását. A sportesemény megrendezésében fontos szerepet játszott, hogy a jubileumi évet méltóképpen szerette volna lezárni a PTE Sportiroda, hiszen a sportegység számos programot szentelt idén a kerek évfordulónak. A PTE 650 Sporttalálkozót a sportiroda a 2014-es nagysikerű Interregionális Kupa mintájára hívta életre, azzal a változtatással, hogy a három egykori résztvevő intézmény (PTE, SZTE, DE) mellé meghívást kapott a Kaposvári Egyetem, valamint abban a reményben, hogy a rendezvény a három évvel ezelőtti eseményhez hasonlóan hagyománnyá válik, és a „vendég” egyetemek a jövőben visszavárják egymást egy hasonló összejövetel keretein belül.

A sporteseményen a fair play dominálta versengéseket, annak ellenére is, hogy néhány esetben csak egy pont döntött egy-egy találkozó sorsáról. Az „új belépő” Kaposvár 2 sportágban, a mix röplabdában, valamint a női kosárlabdában is elvitte a bajnoki címet, amivel nagyban elősegítette intézményét az összetett győzelemhez. Bár első helyezés nélkül maradt a Szegedi Egyetem, szomorkodni a hazafelé úton nem volt okuk, hiszen három sportágban is begyűjtötték az ezüstérmet, amivel holtversenyben a PTE-vel, az összetett második helyen végeztek. Az összetett ezüstérem „társtulajdonosa”, a házigazda Pécsi Tudományegyetem egyhangú pontozással nyerte a cheerleading bemutatókat, ahol a felkészítők bírálhatták a produkciókat, azzal a kikötéssel, hogy saját csapatot nem lehetett értékelni. A végelszámolás negyedik helyezettje a Debreceni Egyetem lett, amely a férfi futsalban elért bajnoki címével vigasztalódhatott.