A második megpróbáltatás: gokart

A versenyszámok sem szokványosak. Bár a küzdelem az Olimpia jegyében telik, mégis olyan megpróbáltatásokon kell helytállnia az indulóknak, mint a február 10-én megrendezett Aerobik-nap vagy a február 23-i Gokartverseny. Ez utóbbin ezúttal tíz csapat rajtolt el a képzeletbeli kockás zászlók mögül, lehetővé téve a jobb helyezést karuk számára.

Az egyes versenyszámokra bármennyi csapat jelentkezhet a karokról, az összesítésben a legjobb eredményt elérők szerepelnek csak, amely azt jelenti, nem származik feltétlenül előnye a versenyben a több hallgatóval induló karnak. Azonban vannak olyan események, amelyeknél az a fontos, hogy minél több hallgató vegyen részt benne a karról – ilyen lesz a már megrendezett aerobik mellett a történelmi emlékfutás is. Ekkor a szervezők a kar alaplétszámát arányosítják a megjelent sportolók számához.

20160223-csortos-szabolcs-13100563-gokart-vesrseny.jpg

A legutóbbi versenyszámban, a gokartban összesen 10 csapat képviseltette magát – köztük egy Erasmusos is –, a dobogóra azonban három kari csapat került fel:

az első helyezést a PTE MIK szerezte meg, a második helyen a TTK végzett, míg harmadikként az ÁOK csapata futott be.

A következő, március 22–23-i megmérettetés a Kocsmasportok éjszakája nevet viseli, melyet az áprilisi IV. PTE Sárkányhajó Regatta követ Orfűn – ahol a főzés is versenyszámba megy –, és az április végi II. PTE Történelmi Emlékfutás zár.  A márciusi kocsmás éjszakán a csapatok a buli–sport–gasztronómia hármasának szellemében csocsóban, biliárdban, dartsban és szkanderben is összemérhetik tudásukat, melyet végül egy karaokéval zárnak, vér helyett szintén pontra menve.

20160223-csortos-szabolcs-13230597-gokart-vesrseny.jpg

Az emlékfutást a szervezők a szívügyüknek tartják. Hári József, a PTE Sportiroda vezetője elmondta:

Ez az esemény a tavasz legnagyobb rendezvénye; tervezzük, hogy meglepetéssel készülünk minden futó számára.

Emellett a Kosztolányi Dezső Céltársulással közösen megszervezett rendezvény célja, hogy a határon túli magyar gyerekek beiskolázását segíthessük. Ennek érdekében tavaly minden futó egy névleges nevezési díjat, kétszáz forintot adott. Az összegyűlt összeget idén valamelyik határon túli magyar kisközség általános iskolájának szeretnénk felajánlani, az ottani taneszközök, tanszerek, írószerek beszerzésére.” A versenyt két helyről, a Rókus-dombról és a 48-as térről indítják majd, a futónagykövetekkel együtt. „Tavaly 1 400 hallgató futott be, idén ezt a számot szeretnénk felülmúlni. Minden karról várunk futónagykövetet, aki felvállalja, hogy maga mellett kilenc-tíz embert megmozgat még, és elhoz erre a versenyre. A múlt évben ez körülbelül 110 főt jelentett, akik mind hozták az ismerőseiket – így volt elképzelhető az ezren felüli létszám. A futás végén a Széchenyi téren szeretnénk egy kis happeninget tartani, kirakni az 1367-es számot a megjelentek segítségével.” – számolt be terveikről Hári József.

A jelenlegi összesítés szerint harmadik helyen az ETK, a KTK és a TTK állnak 9 ponttal, a második helyen az ÁOK-sok 5 ponttal, a ranglistát pedig a PTE MIK csapata vezeti 4 ponttal. Az eddigi két versenyszámban összesen 158 hallgató vett részt.

20160223-csortos-szabolcs-13190577-gokart-vesrseny.jpg

20160223-csortos-szabolcs-13170572-gokart-vesrseny.jpg